shkolakz.ru 1 2 ... 4 5

П.Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжінің базасында 0404000- «Аспапта орындаушылық», «Үрмелі және соқпалы аспаптар», «Эстрадалық музыкалық аспаптар» және «Халық аспаптары» мамандықтары бойынша өнер және мәдениет саласына қатысты техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарындағы студенттер арасында өткен 33-ші Республикалық орындаушылар конкурсының нәтижелері туралы


ЕСЕП


1. Конкурс нәтижелері, қатысушылар мен лауреаттардың тізімі.

Қазақстан Республикасы білім және ғылым министрлігі оқушылардың кәсіби дайындығын көтеру мақсатымен, ең дарынды орындаушыларды анықтау үшін, олардың шығармашылық өсу деңгейін айқындап, Қазақстанның музыка өнерін насихаттау үшін техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарындағы студенттер арасында орындаушылардың 33-ші Республикалық конкурсын өткізді. Конкурс П.И.Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжінің базасында Алматы қаласында 2012 жылдың 3-ші сәуірінде өтті.

Конкурсқа қатысушылардың шеберлігіне байқаудың қазылар алқасының құрамында отырған атақты мәдениет және өнер қайраткерлері баға берді.


Қазылар алқасының құрамы:

«Үрмелі және соқпалы аспаптар»


Ағаш үрмелі аспаптар номинациясында

(флейта, гобой, кларнет, фагот)


Ткишев

Темир Габдуллинович

Қазылар алқасының төрағасы, профессор, Қаз АССР Еңбек сіңірген әртісі, Алматы қаласы, А.Жұбанов атындағы Республикалық орта арнайы музыкалық мектеп-интернаттың оқытушысы;


Жаксыбергенов

Арман Асылбекович

Қазылар алқасы төрағасының орынбасары, Алматы қ, РМҚК «П.Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжі Үрмелі және соқпалы аспаптар пәндік- циклдік комиссиясының төрағасы, Мемлекеттік Академиялық симфониялық оркестрдің солисті;


Ыбыраева

Зейнеп Оразовна

Қазылар алқасының мүшесі, үрмелі және соқпалы аспаптар пәндік-циклдік аспаптар комиссиясының оқытушысы, Көкшетау қ, МҚКК «Біржан сал атын. Музыкалық колледж»;

Толғанбаев

Валерий Ануарович


Қазылар алқасының мүшесі, Семей қ, үрмелі және соқпалы аспаптар бөлімінің оқытушысы,

МҚКК «М.Төлебаев атын. музыкалық колледжі»


Үрмелі жез аспаптар номинациясы

(саксофон, труба, тромбон, туба), соқпалы аспаптар


Бисенғалиев

Мұрат Құмарғалиевич

Қазылар алқасының төрағасы, оркестр аспаптары кафедрасының аға оқытушысы, Алматы қ, МУ «Құрманғазы атындағы Қазақ Ұлттық консерваториясы»;


Григорьев

Игорь Аликпович

Қазылар алқасы төрағасының орынбасары, үрмелі және соқпалы аспаптар кафедрасының оқытушысы, Астана қ, «Қазақ Ұлттық өнер университеті» МУ;


Анарқұлов Нұралы

Қазылар алқасының мүшесі, үрмелі және соқпалы аспаптар бөлімінің оқытушысы, Шымкент қ, МҚКК «Оңтүстік- Қазақстандық музыкалық колледжі»;


Рользинг

Василий Тимофеевич

Қазылар алқасының мүшесі, үрмелі және соқпалы аспаптар бөлімінің оқытушысы, ШҚО, Өскемен қ, МҚКК «Ағайынды халық әртістері Ришат және Мүслім Абдуллиндер атындағы Өнер колледжі»;


Эстрадалық аспаптар номинациясы (саксофон, труба, тромбон, электрогитара, бас гитара, джаздық фортепиано, соқпалы аспаптар)


Оренбургский

Артур Александрович

Қазылар алқасының орынбасары, доцент, эстрадалық оркестр кафедрасының меңгерушісі, Алматық, МУ «Т.Жүргенов атын. Қазақ Ұлттық өнер академиясы»;



Ропа

Павел Петрович

Қазылар алқасы төрағасының орынбасары, эстрадалық аспаптар бөлімінің оқытушысы, Алматы қ, РМҚК «Ж.Елебеков атыдағы Республикалық эстрадалық-цирк колледжі»;

Юлевич

Валерий Георгиевич

Қазылар алқасының мүшесі, эстрадалық аспаптар пәндік-циклдік комиссияның оқытушысы, Алматы қ, РМҚК «П.Чайковский атындағы Алматы музыкалық колледжі»;


Аппазов

Серік Құттыбаевич

Қазылар алқасының мүшесі, үрмелі және соқпалы аспаптар бөлімінің оқытушысы, эстрадалық оркестр жетекшісі, Шымкент қ, МККК «Оңтүстік- Қазақстандық музыкалық колледж»;



Қазақтың ұлт аспаптары номинациясы: қазақ ұлт аспаптары (домбра-тенор, домбыра-бас, шертер)


Үлкенбаева

Айгүл Нарымбетовна

Қазылар алқасының төрайымы, қазақ ұлт аспаптары кафедрасының профессоры, Алматы қ, МУ «Құрманғазы атын. Қазақ Ұлттық консерваториясы»;

Ақбасов

Саят Қырғызбаевич

Қазылар алқасы төрағасының орынбасары, директордың тәрбие және шығармашылық істер жөніндегі орынбасары, Алматы қ, РМҚК «П.Чайковский атын. Алматы музыкалық колледжі»;

Рыспамбетов Батырхан

Төлеубекович


Қазылар алқасының мүшесі, қазақ ұлт аспаптар бөлімінің оқытушысы, Шымкент қ, МҚКК «Оңтүстік Қазақстандық музыкалық колледж»;


Кенжеғалиев

Елубай Мұхаметович


Қазылар алқасының мүшесі, қазақ ұлт аспаптар бөлімінің оқытушысы, Ақтөбе қ, Ғ.Жұбанова атындағы облыстық филармониясы қазақ ұлт аспаптар оркестрінің бас дирижері.


Номинация: қазақ ұлт аспаптары (қобыз-прима, қылқобыз)


Оразғалиева Ғалия Абдулаевна

Қазылар алқасының төрайымы, қазақ ұлт аспаптар кафедрасының меңгерушісі, өнертану ғылымдарының кандидаты, Астана қ, МУ «Қазақ Ұлттық өнер университеті»;

Маштакова

Назгүл Жәдігеровна

Қазылар алқасы төрағасының орынбасары, қазақ ұлт аспаптар бөлімінің оқытушысы, Петропавл қ,

«Өнер колледжі музыкалық – эстетикалық бейіндегі дарынды балаларға мамандандырылған мектеп – интернат кешені »ММ


Карашева

Онайша Шотқараевна

Қазылар алқасының мүшесі, халық аспаптар пәндік- циклдік комиссиясының оқытушысы, Атырау қ, МУ «Д.Нүрпейісова атын.халық музыкасының Академиясы, Атырау музыкалық колледжі»;


Жұмабеков Жанхаш Ықыласович

Қазылар алқасының мүшесі, қазақ ұлт аспаптар бөлімінің оқытушысы, Қарағанды қ, МККК «Тәттімбет атындағы өнер колледжі»;



Номинация: орыс ұлт аспаптары (баян, аккордеон, классикалық гитара, домра-прима, домра-бас)


Филиппов

Геннадий Анатольевич

Қазылар алқасының төрағасы, орыс ұлт аспаптары кафедрасының оқытушысы, Астана қ, МУ «Қазақ Ұлттық өнер университеті»;


Сейтханов

Суйінген Сейтханович

Қазылар алқасы төрағасының орынбасары, Орыс ұлт аспаптары секциясының меңгерушісі, Алматы қ, РМҚК «П.Чайковский атын. Алматы музыкалық колледжі»;

Амержанова

Гүлнар Мухамедьяровна

Қазылар алқасының мүшесі, ұлт аспаптар бөлімінің оқытушысы, Қарағанды қ, МҚКК «Тәттімбет атын. Өнер колледжі»;

Сүндетов

Аманбек Махуұлы

Қазылар алқасының мүшесі, Ақтау қ, «Маңғыстау өнер колледжі» МҚКК директоры.

Бекітілген ережелерге сай, конкурсқа конкурстық бағдарламаны орындауға дайындалған және орта білім беру ұйымдарының пәндік-циклдік комиссиясының ұсынысын алған қатысушылар жіберілді.

Байқауға 478 адам қатысты: қазылар алқасының мүшелері 24 адам, конкурсанттар 192 адам, оқытушылар мен концертмейстерлер 262 адам.

Ұйымдастыру комитетіне қатысу үшін 16 облыс, 14 өңірден, Астана мен Алматы қалаларынан, 22 музыкалық және нер колледждерінен 206 адамнан өтініш келіп түсті.

192 адам келіп тіркеуден өтті.

Қатысуға өтініш бергендердің арасынан 14 адам келе алмай қалды.

Жеребе тартуға қатысып, конкурста 192 адам өнер көрсетті:


Үрмелі ағаш аспаптар номинациясында 25 қатысушы. (тізімі бар):

«Флейта» жүлдесінде – 9 қатысушы,

«Гобой» жүлдесінде – өтініштер жоқ,

«Кларнет» жүлдесінде – 5 қатысушы,

«Фагот» жүлдесінде – 3 қатысушы,

«Саксофон-альт» жүлдесінде – 6 қатысушы,

«Саксофон - тенор» жүлдесінде – 2 қатысушы,

Үрмелі жез аспаптар номинациясында 26 қатысушы (тізімі бар):

«Валторн» жүлдесінде – 8 қатысушы,

«Труба» жүлдесінде – 8 қатысушы


«Тромбон» жүлдесінде – 3 қатысушы,

«Туба» жүлдесінде – 3 қатысушы,

«Соқпалы аспаптар» жүлдесінде – 4 қатысушылар,

Эстрадалық аспаптар номинациясында 10 қатысушы (тізімі бар):

«Саксофон» жүлдесінде –өтініш жоқ,

«Труба» жүлдесінде – 1 қатысушы,

«Тромбон» жүлдесінде –өтініш жоқ,

«Джаздық фортепиано» жүлдесінде – 3 қатысушы,

«Электрогитара» жүлдесінде – 2 қатысушы,

«Бас гитара» жүлдесінде – 2 қатысушы,

«Соқпалы аспаптар» жүлдесінде – 2 қатысушы,


Қазақ ұлт аспаптары номинациясында 91 қатысушы (тізімі бар):

«Домбыра -тенор» жүлдесі бойынша – 40 қатысушы,

«Шертер» » жүлдесі бойынша – 8 қатысушы,

«Қобыз - прима» жүлдесі бойынша – 30 қатысушы,

«Қыл - қобыз» » жүлдесі бойынша –13 қатысушы,

Орыс ұлт аспаптары номинациясында 40 қатысушы (тізімі бар):

«Баян» жүлдесінде – 10 қатысушы,

«Аккордеон» жүлдесінде – 4 қатысушы,

«Классикалық гитара» жүлдесінде – 11 қатысушы,

«Домра-прима» жүлдесінде – 11 қатысушы,

«Домра-бас» жүлдесінде – 4 қатысушы,


2. XXXIIІ –ші Республикалық орындаушылар конкурсын өткізу туралы ақпарат.

Қатысушылар 23.03.2011 келіп, тіркеуден өте бастады. Келгендердің барлығына репетициялық сыныптар, тұрақ орындар ұсынылды (кесте №1).


Таблица №1

Қала

Қостаушылар

Қатысушылар

Алматы

76

38

Ақтау


4

4

Ақтөбе

8

11

Арқалық

2

2

Астана

14

23

Атырау

6

8

Жезказған

1

2

Қарағанды

10

12

Көкшетау

6

5

Қызылорда

12

8

Павлодар

14

14

Петропавловск

10

10

Рудный

10

8

Семей

16

11

Тараз

5

2

Талды-Қорған

6

2

Орал


10

6

Өскемен

28

14

Шымкент

24

12

Қазылар мүшелері

24

-




286

192



следующая страница >>